Σεμινάρια Τεχνολογίας

Seminario Texnologias2Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Δ.Ε. με έδρα στη Β΄ Αθήνας και το 2ο Π.Ε.Κ. Αθήνας συνδιοργανώνουν επιμορφωτική δράση με θέμα: “Σχεδιασμός, Μεθοδολογία και Διδακτική Πράξη στο σύγχρονο σχολείο”. Για τους διδάσκοντες το μάθημα της Τεχνολογίας θα πραγματοποιηθούν δύο σεμινάρια με αντικείμενο τις Καλές Πρακτικές για τη διδασκαλία της Τεχνολογίας (έμφαση στη Γ΄ Γυμνασίου) :
  1. «Καλές Πρακτικές για τη διδασκαλία της Τεχνολογίας», Τετάρτη   08/03/2017, 17:00-20:30, 2ο ΠΕΚ- Αίθουσα 3
  2. «Χρήση εικονικού εργαστηρίου για το μάθημα της Τεχνολογίας, SimulationLabsandTechnology» Εφαρμογές από μηχανική, ηλεκτρολογία, γεωπονία, με Edisson-TINA, PHET-Colorado κ.α., Τετάρτη 15/03/2017, 17:00-20:30, 2ο ΠΕΚ- Εργαστήριο Πληροφορικής.

Τα σεμινάρια απευθύνονται κατά προτεραιότητα σε εκπαιδευτικούς της περιοχής ευθύνης των Σχολικών Συμβούλων. Θα πραγματοποιηθούν στο 2ο ΠΕΚ Αθήνας (Ανδρέα Μεταξά 7, Φιλοθέη, τηλ. 210-6892177), ώρες 17:00 έως 20:30.

Απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς της ΔΔΕ Β΄ Αθήνας και Ανατολικής Αττικής που διδάσκουν το μάθημα της Τεχνολογίας και κατά προτεραιότητα στους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν το μάθημα της Τεχνολογίας Γ΄ Γυμνασίου.

Η Δήλωση συμμετοχής στο σεμινάριο γίνεται μόνο ηλεκτρονικά με συμπλήρωση της σχετικής φόρμας που υπάρχει στο σύνδεσμο: http://goo.gl/forms/rf3GrmGwdB

1.Γνωστοποίηση_                                             2.Προγραμμα