Επιμορφωτική συνάντηση : «Ειδική Θεματική Δραστηριότητα EΠΑΛ»

Από το τρέχον σχολικό έτος εισάγεται η Ειδική Θεματική Δραστηριότητα (ΕΘΔ) στη Β΄ τάξη ημερησίων ΕΠΑ.Λ. και στη Γ΄ Τάξη των Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. Για την καλύτερη προετοιμασία της διεξαγωγής του μαθήματος, καλούνται οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι πρόκειται να αναλάβουν τη διδασκαλία της ΕΘΔ στο 1ο & 2ο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου, σε επιμορφωτική συνάντηση την Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2012, ώρα 12.00 – 14.00 στο Αμφιθέατρο ΕΠΑΛ Αμαρουσίου. Στη συνάντηση θα υπάρξει σύντομη παρουσίαση για το περιεχόμενο, τη μεθοδολογία και την αξιολόγηση του μαθήματος, θα δοθούν σχετικές διευκρινίσεις και θα γίνει ανταλλαγή απόψεων για τα θέματα που θα προταθούν από τους εκπαιδευτικούς. Παρακαλούνται οι Διευθυντές του 1ου & 2ου ΕΠΑΛ Αμαρουσίου να ενημερώσουν ενυπογράφως τους εκπαιδευτικούς των σχολείων τους που θα αναλάβουν την ΕΘΔ και να τους διευκολύνουν (με τροποποίηση του Ω.Π., αν χρειαστεί) για να παρευρεθούν στη συνάντηση.