eTwinning – Η μεγαλύτερη κοινότητα σχολείων στην Ευρώπη!

Γνωρίζετε τη δράση eTwinning; Πρόκειται για τη μεγαλύτερη κοινότητα σχολείων της Ευρώπης, η οποία προσφέρει στους εκπαιδευτικούς μοναδικές ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης αλλά και δημιουργίας συνεργατικών έργων μέσω της πλατφόρμας της. Περισσότερες πληροφορίες στο βίντεο που ακολουθεί!

Εάν επιθυμείτε να εγγραφείτε στην πλατφόρμα του eTwinning, ακολουθήστε τα βήματα της παρουσίασης!

Τα Sports project μας!

What’s your favourite sport?

Σας παρουσιάζουμε τα project μας με θέμα τα αγαπημένα μας αθλήματα. Ελπίζουμε να σας αρέσουν!

Εάν σας αρέσουν τα αθλήματα και τα αγγλικά, σας παρουσιάζουμε το Φύλλο Εργασίας, το οποίο χρησιμοποιήσαμε! Enjoy!

Το αγαπημένο μου άθλημα!

Υπάρχουν πολλά αθλήματα που μας αρέσει να παρακολουθούμε και ακόμα περισσότερα που θα θέλαμε να παίζουμε!Πώς λέγονται όλα αυτά τα αθλήματα στα Αγγλικά;

Ώρα για εξερεύνηση!

Πατήστε πάνω στα κόκκινα γράμματα και εξερευνήστε το εικονογραφημένο λεξικό.

Sports

• Πλησιάστε τα πράσινα κουμπάκια για να ακούσετε τις λέξεις στα Αγγλικά
  • Πείτε κι εσείς δυνατά τη λέξη
  • Επαναλάβετε όσες φορές θέλετε

Ώρα για παιχνίδι!

Πατήστε πάνω στα μπλε γράμματα για να παίξετε το κρυπτόλεξο.

Hidden Words

Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση!