ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

ΟΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΜΟΥ

Eθελοντικός καθαρισμός παραλίας

Δεκ 201922

Το 3ο Δημοτικό Σχολείο της Σητείας και συγκεκριμένα τα δύο τμήματα της ΣΤ΄ τάξης ανταποκρινόμενα στην πρόσκληση της ‘HELMEPA’ της Ελληνικής Ένωσης Προστασίας Θαλασσίου Περιβάλλοντος, στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας καθαρισμού ακτών και βυθο  διοργάνωσαν με επιτυχία το  τον καθαρισμό της παραλίας της πόλης μας.
Το 3ο Δημοτικό Σχολείο της Σητείας έχει σαν στόχο μέσα από τη διοργάνωση τέτοιων εθελοντικών δράσεων, αφενός να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές  σε θέματα περιβάλλοντος και αφετέρου να ισχυροποιήσει το αίσθημα της υπευθυνότητας που όλοι μας πρέπει να έχουμε σε ό,τι αφορά την προστασία του περιβάλλοντος.

από κάτω από: Για την κοινότητα, Δράσεις| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Eθελοντικός καθαρισμός παραλίας

Τα σχόλια είναι κλειστά.