Αρχική » ONLINE ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ » Εκπαιδευτικός ιστότοπος με ασκήσεις Γλώσσας, Μαθηματικών και Μελέτης και Ιστορίας για τις Α, Β και Γ τάξη Δημοτικού

Jele _A_B_Γ

To JELE είναι μια πολυμεσικό περιβάλλον με ασκήσεις και δραστηριότητες για τις μικρές τάξεις του δημοτικού. Είναι συμβατό με την ύλη του Δημοτικού σχολείου και το περιβάλλον του είναι ευχάριστο και εύχρηστο για τους μικρούς χρήστες. Είναι διαθέσιμο online μέσω οποιουδήποτε φυλλομετρητή αλλά λόγω της τεχνολογίας flash που χρησιμοποιηθεί, δεν μπορεί να λειτουργήσει σε IOS συσκευές.

Οι ασκήσεις έχουν κίνηση, ήχο, χαρούμενα χρώματα και και απλούς, κατανοητούς διαλόγους βοηθώντας τα παιδιά να εξερευνήσουν την επίλυση και να διατηρούν την προσοχή τους στη επίτευξη του στόχου. Μου άρεσε η ανατροφοδότηση στις λανθασμένες απαντήσεις και η επιβράβευση της σωστής απάντησης. Δεν μου άρεσε το επίπεδο δυσκολίας ή η έλλειψη διαβάθμισης δυσκολίας των ασκήσεων με αποτέλεσμα να μην είναι και τόσο ελκυστική η εφαρμογή μετά από τη πρώτη προσπάθεια.

Δείτε την εφαρμογή ΕΔΩ.