Αρχική » ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ » Πληκτρολόγηση 2005 (Ramtype 5), Μαθαίνω τυφλό σύστημα

Πληκτρολόγηση 2005 (Ramtype 5), Μαθαίνω τυφλό σύστημα

ramtype_5Οι μαθητές μας μαθαίνουν  το τυφλό συστήματος πληκτρολόγησης με το πρόγραμμα Πληκτρολογηση 2005 (ή Ramtype 5.0).

Το τυφλό σύστημα κάνει 2 και 3 φορές πιο γρήγορη τη πληκτρολόγηση.
Αν σκεφτούμε ότι στο άμεσο μέλλον η χρήση υπολογιστή θα αποτελεί αναπόσπαστο μέρος κάθε εργασίας,
η χρήση του τυφλού συστήματος θα είναι σημαντική εξοικονόμηση χρόνου και παράγοντας παραγωγικότητας.

Το «τυφλό σύστημα» απελευθερώνει ουσιαστικά την επικοινωνία ανθρώπου – υπολογιστή.
Αποκτούμε αυτοπεποίθηση και καλύτερο έλεγχο του υπολογιστή εστιάζοντας στις εφαρμογές του και όχι στη εισαγωγή δεδομένων.

Για να το κατεβάσετεΚΛΙΚ ΕΔΩ (4.1 ΜΒ).

Οδηγίες εγκατάστασης Ramtype 5.0

Μετά το κατέβασμα στον υπολογιστή μας, αποσυμπιέζουμε το αρχείο. Εγκαθιστούμε την εφαρμογή κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο Setup.exe, αφού διαβάσουμε τις οδηγίες εγκατάστασης που συμπεριλαμβάνονται στο φάκελο ramtype 5.0 (Διάβασε αρχείο readme.txt).

2 Σχόλια

1. Χαίρεται,

Θα ήθελα να λάβω την φορητή έκδοση του RamType προκειμένου να μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε υπολογιστή χωρίς εγκατάσταση.

Ευχαριστώ

• νομίζω ότι η έκδοση που ζητάτε είναι η ramtype 4.0. Από την εμπειρία μου θεωρώ τη 5 πιο αποτελεσματική ως μέθοδο και πιο σταθερή ως λογισμικό. Πιθανώς να είναι διαθέσιμη στο διαδίκτυο.