Τα λαμπερά αστεράκια!!!

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.ΔΗΜ. ΣΧ. ΙΤΕΑΣ

Β΄τάξη-ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΛΩΣΣΑΣ- Γράφω ένα γράμμα.

Μαρ 202026

ΓΡΑΦΩ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ PADLET

Μπείτε στον παρακάτω σύνδεσμο και αφού πατήσετε κάτω δεξιά στον σταυρό, δημιουργήστε τη δική  σας δημοσίευση.Στον τίτλο γράψτε το όνομά σας. Στη συνέχεια γράφω ένα γράμμα στην κυρία για το πώς πέρασα τις μέρες αυτές, που δεν είχαμε σχολείο λόγω κορονοϊού. (Δεν ξεχνώ να γράψω πάνω δεξιά τον τόπο από όπου γράφω και την ημερομηνία). Έπειτα αφήνω μια σειρά και ξεκινώ το γράμμα ( π.χ. Αγαπημένη ή αγαπητή…..) και στο τέλος κλείνω το γράμμα χαιρετώντας γράφοντας το όνομά μου(π.χ. Με αγάπη…….)
Σημείωση: Τον τοίχο αυτόν θα τον βλέπουν όλοι!
Είμαι σίγουρη πως αν προσπαθήσετε θα τα καταφέρετε  μια χαρά!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Β΄τάξη-ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΛΩΣΣΑΣ- Γράφω ένα γράμμα.

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΓΛΩΣΣΑ Β΄ΤΑΞΗΣ

Σεπτέμβριος 2024

20/9/490 π.χ: Έλληνες και Πέρσες συγκρούονται στο Μαραθώνα.
    Οι Πέρσες, υπό τον Δάτη και τον Αρταφέρνη έχουν 6.500 νεκρούς, ενώ οι απώλειες από την ελληνική πλευρά είναι μόλις 192, ανάμεσά τους και ο Καλλίμαχος. Η ακριβής ημερομηνία αμφισβητείται από πολλούς ιστορικούς, οι οποίοι υπολογίζουν ότι η μάχη διεξήχθη στις 13 ή 14 Αυγούστου.

20/9/490 π.χ: Έλληνες και Πέρσες συγκρούονται στο Μαραθώνα.