Υποβολή αίτησης – δήλωσης για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις 2020

Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ  ‘Η ΕΠΑΛ  έτους 2020.

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020 – ΠΔΕ Κρήτης

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2020 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Φέτος, λόγω των έκτακτων συνθηκών, διαφοροποιείται η υποβολή της Αίτησης-Δήλωσης (Α-Δ) για τη συμμετοχή των υποψηφίων στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2020.  Η διαδικασία θα γίνει ηλεκτρονικά, εξ αποστάσεως και με απλά βήματα. Η Αίτηση – Δήλωση αποστέλλεται με mail από τους υποψηφίους στο Λύκειό τους και καταχωρίζεται ηλεκτρονικά στα Λύκεια.

Η προθεσμία για φέτος ορίζεται από την Δευτέρα 30 Μαρτίου ως και την Πέμπτη 9 Απριλίου 2020 για όλους τους υποψηφίουςπου επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ).

Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία πρέπει να τηρηθεί από όλους τους υποψηφίους.

Τα στοιχεία του σχολείου μας είναι τα εξής:

ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ: ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2751089277 ( πρωινές ώρες)

E- MAIL: mail@gym-mous-argol.arg.sch.gr

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2020

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις- Νέα, Πανελλήνιες - Επιτυχόντες. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.