“Από τη Θεσσαλονίκη (Σαββόπουλος) στο Αιγάλεω (Ζαμπέτας)”

Το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας συμμετέχει στο πολιτιστικό  φεστιβάλ: “Δρόμοι πολιτισμού Αργολίδας”

Οι «δρόμοι πολιτισμού Αργολίδας» είναι μια δομημένη προσπάθεια καταγραφής, ταξινόμησης και προβολής του πολιτισμικού γίγνεσθαι της Αργολίδας.

ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ: ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ) ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΖΑΜΠΕΤΑΣ)

Τρίτη 03 Ιούλιος 2018, 21:00 – 23:00

ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΑΡΓΟΣ

«Aπό την Θεσσαλονίκη (Σαββόπουλος) στο Αιγάλεω (Ζαμπέτας)»

Από το ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί: Αλέξανδρος Ψωμόπουλος,  Μιχάλης Τετώρος, Σπύρος Μαρίνης, Ράνια Κουτρούλη, Θέμης Μαρτέκας.

Συμμετέχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες: Κυριάκος Σιατερλής, Παναγιώτης Αργέντος, Κωνσταντίνος Δρούγκας, Κωνσταντίνος Κυριάκου, Σωκράτης Καπλάνογλου, Δημήτρης Αλεξίου,  Νικόλαος Κιντής, Κωνσταντίνος Κουμάκης, Νεφέλη Τζάνου- Κόκκοτου.

Πρόγραμμα του Φεστιβάλ εδώ

Περισσότερα: http://dromoipolitismou.gr/

Video του Νίκου Σιαχάμη από την εκδήλωση:

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις- Νέα, Εκδηλώσεις, Συμμετοχές. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.