Σωματομετρικά στοιχεία των μαθητών της Στ4 τάξης του 9ου Δ.Σ. Ορεστιάδας

Φεβ 201810

(Πρόκειται για υποθετικό σενάριο για το Β1 επίπεδο. Όλα τα στοιχεία είναι πλασματικά.)

Γνωστικό αντικείμενο: Μαθηματικά

Τάξη: Στ’ Δημοτικού

Διδακτική ενότητα: Κεφ. 47 «Το πήρες το μήνυμα;» (Άλλοι τύποι Γραφημάτων)

Οι μαθητές της Στ’ τάξης θα πραγματοποιήσουν μία έρευνα στα πλαίσια του μαθήματός τους (Μαθηματικά: Κεφ. 47. Άλλοι τύποι γραφημάτων) σχετικά με τα σωματομετρικά στοιχεία των μαθητών της Στ4 τάξης του 9ου Δημ. Σχολείου Ορεστιάδας σύμφωνα με τις μετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του προγράμματος ΕΥΖΗΝ.

Σύμφωνα με το Κεφ. 47 καλείστε, σε συνεργασία με την ομάδα σας, να:

1. Συμπληρώσετε το παρακάτω ερωτηματολόγιο (σύμφωνα με τα αποτελέσματα από τη συμμετοχή σας στο πρόγραμμα ΕΥΖΗΝ).

Το ερωτηματολόγιο βρίσκεται εδώ

2.  Έπειτα, θα καταγράψετε:

α) τα δεδομένα της έρευνας σε ένα υπολογιστικό φύλλο (Excel),

β) θα δημιουργήσετε το κατάλληλο γράφημα για αυτή την έρευνα και

γ) θα ανακοινώσετε στις υπόλοιπες ομάδες τα συμπεράσματά σας ακολουθώντας τις οδηγίες που σας δίνονται στο

Φύλλο Eργασίας.

Τα αποτελέσματα της έρευνας πρέπει να συμφωνούν με το αρχείο που βρίσκεται εδώ

Καλή επιτυχία!!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σωματομετρικά στοιχεία των μαθητών της Στ4 τάξης του 9ου Δ.Σ. Ορεστιάδας

Τα σχόλια είναι κλειστά.