η – Τάξη

Η η-τάξη αποτελεί ένα αυθεντικό περιβάλλον μάθησης στο οποίο μπορεί να αναπτυχθούν κοινωνικές δεξιότητες και δεξιότητες επικοινωνίας στους μαθητές.  Δίνεται η ευκαιρία της διαμοίρασης υλικού, της ανταλλαγής απόψεων, της συνεργασίας πάνω στη συγκέντρωση και επεξεργασία υλικού για την εκπόνηση των δραστηριοτήτων που τους ανατέθηκαν.  Οι μετέχοντες γνωρίζουν τη μαθησιακή πορεία κάθε μέλους της ομάδας επεμβαίνοντας για την παροχή στήριξης. Ο εκπαιδευτικός, συντονιστής της εκπαιδευτικής διαδικασίας, παρεμβαίνει για παρατηρήσεις, διευκρινήσεις, παροχή επιπλέον υλικού, αν του ζητηθεί.

1 Σχόλιο

1. Γεια, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να διαγράψετε ένα σχόλιο, απλά συνδεθείτε και μεταβείτε στην προβολή Σχολίων μηνυμάτων, εκεί θα βρείτε την επιλογή για επεξεργασία ή διαγραφή τους.