Γενικές Πληροφορίες

Τύπος - Ειδικότητα

ΠΕ70-ΔΑΣΚΑΛΟΙ

Σχετικά με μένα

Ονομάζομαι Ιωάννα Βαρελά και από τον Σεπτέμβριο του 2008 που αποφοίτησα από Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων εργάζομαι ως αναπληρώτρια δασκάλα σε δημόσια σχολεία της Αθήνας και της επαρχίας. Σήμερα φοιτώ στο Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και παρακολουθώ το ματαπτυχιακό πρόγραμμα στην Ειδική Αγωγή του Πανεπίστημίου Λευκωσίας. Ταυτόχρονα εργάζομαι στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου Αττικής.

Στόχος του ιστολογίου αυτού είναι η ανταλλαγή απόψεων και ιδεών γύρω από εκπαιδευτικά ζητήματα, θέματα οργάνωσης της τάξης, κατασκευών, δράσεων κλπ. μεταξύ εκπαιδευτικών αλλά και η ενημέρωση γονέων και μαθητών για όλα αυτά τα θέματα! Στο ιστολόγιο θα αναρτόνται εργασίες και δράσεις των μαθητών σε μία προσπάθεια ένωσης του σχολείου με την κοινωνία!