• Ηλίας Οικονομάκος κοινοποίησε στην ομάδα Ψηφιακή Ασφάλεια πριν από 6 μήνες, 3 εβδομάδες

Σας προτείνω σήμερα (Παρασκευή 1/3/2019) στις 17:30 να συντονιστείτε στο http://europeanschoolradio.eu/el/

Για ποιο λόγο;
    Μα για να ακούσετε την ηχογραφημένη απόδοση του θεατρικού μονόπρακτου “Η εξυπνάδα ενός κινητού”.

Τι; Ποιος; Πού; Γιατί;
    Ξεκίνησε από ένα αστείο βίντεο και εξελίχθηκε σε αυτό που θα ακούσετε σήμερα.
    Αποτελείται από πρόλογο – διαλόγους – επίλογο με συνολική διάρκεια περίπου 19 λεπτά.
    Ακούγονται οι φωνές πέντε μαθητών/τριών της Γ τάξης, κατά το σχολικό έτος 2018-2019, του Γυμνασίου Κανήθου (Χαλκίδα). Το έργο το έγραψαν τέσσερις μαθητές/τριες του σχολείου μας, της προηγούμενης σχολικής χρονιάς, και είχε συμμετοχή στον 1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Θεατρικού Μονόπρακτου.
    Προοριζόταν να μεταδοθεί την Τρίτη 5/2/2019 – Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου – κάποιες συγκυρίες όμως μας ανάγκασαν να χάσουμε τη συγκεκριμένη ημέρα και έτσι θα το ακούσετε σήμερα ασκαρδαμυκτί.
    Καλή ακρόαση.