Γενικές Πληροφορίες

Περιοχή

Αττικής

Σχετικά με μένα

Την εκπαιδευτική μου πορεία την ξεκίνησα στη Γεωπονική Σχολή Αθηνών σαν επιστημονικός συνεργάτης, όπου και παρέμεινα επι δώδεκα χρόνια, ώσπου το 1995 με κέρδισε η δευτεροβάθμια. Διδάσκω Τεχνολογία και Βιολογία στο 1ο Γυμνἀσιο Νέου Ψυχικού στην Αθήνα. Είμαι στο συγκεκριμένο σχολείο από το 1997. Προηγουμένως ήμουν για 2 χρόνια στο ΤΕΛ Χαϊδαρίου όταν αυτό στεγάζονταν πάνω από ένα τζαμάδικο και οι μαθητές αυλίζονταν στο δρόμο. Επειδή «βαριέμαι» τη ρουτίνα, εφαρμόζω στο σχολείο προγράμματα περιβαλλοντικής, και προσπαθώ να εισάγω στα μαθήματα μου ότι σήμερα θεωρείται «καινοτομία» προκειμένου το μάθημα να γίνεται ευχάριστο στους μαθητές μου.

Ενδιαφέροντα

Περιβάλλον, Βιολογία, Διεθνής συνεργασίες (comenius, etwinning), Υπολογιστές, Κατασκευές και οτιδήποτε συμβάλλει στη δημιουργική έκφραση.