• Αποστολίνα Σαΐτη κοινοποίησε στην ομάδα Ασφάλεια στο Διαδίκτυο πριν από 4 έτη, 3 μήνες

Στο 1ο 12/θ Δημοτικό Σχολείο Ιτέας Ν. Φωκίδας, στα πλαίσια συμμετοχής στην Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2015 και ως πρεσβευτές του Saferinternet.gr, την Τρίτη 10-02-2015 θα ολοκληρωθούν τα workshop που βρίσκονται σε εξέλιξη με σκοπό τη δημιουργία αφίσας για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2015 με το σύνθημα «Όλοι μαζί, για ένα καλύτερο Διαδίκτυο»!

Οι ίδιοι οι μαθητές θα αναδείξουν την καλύτερη αφίσα, η οποία θα αναρτηθεί στο blog του σχολείου μας, θα εκτυπωθεί και θα αφισοκολληθεί ώστε να μας θυμίζει την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2015, με σκοπό να μας αφυπνίζει καθημερινά σχετικά με την σωστή πλοήγηση στο Διαδίκτυο.

Η εκπαιδευτικός πληροφορικής

Αποστολίνα Σαΐτη