Γενικές Πληροφορίες

Περιοχή

Μαγνησίας

Σχετικά με μένα

Είμαστε το 1ο 12/θ Δημοτικό Σχολείο Σκιάθου. Ανήκουμε στα σχολεία με αναμορφωμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και λειτουργούμε με 13 τμήματα.

Ενδιαφέροντα

Μας ενδιαφέρει πολύ να συμμετέχουμε σε καινοτόμες δράσεις και να έχουμε το σχολείο μας ανοιχτό στην κοινωνία , έτσι ώστε οι μαθητές μας να έχουν όσο περισότερες ευκαιρίες για γνώση , δημιουργία και ψυχαγωγία γίνεται .Θέλουμε να έχουμε υγιείς και ευτυχισμένους μαθητές που θα χαίρονται να έρχονται σχολείο.