Ιδιαίτερες εκπαιδευτικές ανάγκες και διαταραχές συμπεριφοράς

Η Ο.Μ.Ε.Ρ. οργανώνει το Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 9.30 π.μ. – 2.00 μ.μ. επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Ιδιαίτερες εκπαιδευτικές ανάγκες και διαταραχές συμπεριφοράς: Διαχείριση στο πλαίσιο προσχολικής και σχολικής αγωγής και ο ρόλος της παράλληλης στήριξης», με εισηγήτριες την κα Τερψιχόρη Κόρπα, Παιδοψυχίατρο, Πρόεδρο ΕΕΜ ΔΕΠΥ και την κα Κυριακή Κανάρη, Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής, Πρόεδρο ΕΕΨΥΠΕΠΣ, στη Βιβλιοθήκη της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΕΚΠΑ (Μ. Ασίας & Δήλου 1, Γουδή, Αθήνα).

Προεγγραφές: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfI5cXE5KAA4ZsGxs-7km2tH3uaRA0LdkyUrNA0OoLvGp_bjg/viewform?usp=sf_link

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: 15 ευρώ (10 € για μέλη της O.M.E.P., ΕΕΜ ΔΕΠΥ & ΕΕΨΥΠΕΠΣ)

Σχετικά με ΜΕΛΛΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ60

Ambassador του προγράμματος Out of Eden Learn του Οργανισμού Project Zero του Πανεπιστημίου Harvard

Κατηγορίες: Συνέδρια Ημερίδες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.