Σωστή επικοινωνία για τη δημιουργία επιτυχημένων σχέσεων

Στις  σχέσεις μας με τους άλλους είναι πολύ σημαντική η καλή επικοινωνία. Δείτε το σχετικό βίντεο για την επίτευξη μιας σωστής επικοινωνίας

πηγή πληροφοριών : (Δ. Βεργίδης, Α.Κόκκος, Α. Λιοναράκης, Α. Λυκουριώτης, Β. Μακράκης και Χ. Ματραλής. Α. Κόκκος-Α. Λιοναράκης “Ανοικτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Πάτρα 1998.)

Μουσική : Within Attraction appears on the album Live at the Acropolis. Yanni

Σχετικά με Χριστίνα Μεγαλομύστακα

Λέγομαι Χριστίνα Μεγαλομύστακα γεννήθηκα στην πόλη των Σερρών όπου εργάζομαι ως εκπαιδευτικός της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Φοίτησα στη Φιλοσοφική Σχολή του ΑΠΘ στο τμήμα Φιλοσοφίας – Παιδαγωγικής –  Ψυχολογίας και εξειδικεύτηκα στην Παιδαγωγική. Κατά τη διάρκεια των σπουδών της φοίτησα με το πρόγραμμα erasmus στο Padagogische Hochschule του Freiburg της Γερμανίας.
Έλαβα το δίπλωμα μεταπτυχιακής ειδίκευσης της σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών του ΕΑΠ στην Εκπαίδευση Ενηλίκων και στη συνέχεια διενήργησα ιστορική έρευνα στη Θεολογική Σχολή του ΑΠΘ στο τμήμα Θεολογίας όπου αναγορεύτηκα διδάκτορας Εκκλησιαστικής Ιστορίας.