Υποτροφία σε αριστούχο μαθητή με διάκριση στις θετικές επιστήμες

Από τις ανακοινώσεις του ΥΠΔΒΜΘ  μία υποτροφία που παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον

” Σας γνωρίζουμε ότι το Αμερικάνικο Ίδρυμα « CENTER FOR EXCELLENCE IN EDUCATION (CEE)» πρόκειται να χορηγήσει μία (1) υποτροφία σε έναν αριστούχο Έλληνα μαθητή, ο οποίος έχει διακριθεί στις θετικές επιστήμες.

Το Πρόγραμμα υποτροφιών περιλαμβάνει την παρακολούθηση μαθημάτων στο Τεχνολογικό Ινστιτούτο της Μασαχουσέτης ( Μ. Ι .Τ. ), από 18 Ιουνίου μέχρι 30 Ιουλίου 2011 και αφορά μαθητές από 15 έως 17 ετών.

Παρακαλούμε να μας προτείνετε το όνομα ενός υποψηφίου, ο οποίος πληροί τις προϋποθέσεις, μέχρι τις 21 Ιανουαρίου, προκειμένου η Επιτροπή που θα συγκροτηθεί στο Υπουργείο για το σκοπό αυτό να επιλέξει τον μαθητή, που θα παρακολουθήσει το παραπάνω πρόγραμμα.
Στον μαθητή, που θα συμμετάσχει στο πρόγραμμα, το Κέντρο θα καλύψει τα έξοδα διαμονής, διατροφής και διδάκτρων. Ο μαθητής θα καταβάλει τα έξοδα μετάβασης – επιστροφής και λοιπά ατομικά έξοδα. Για επιπλέον πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε, στη διεύθυνση www.cee.org .

Για την αίτηση των υποψηφίων στο σύνδεσμο http://www.cee.org/programs/rsi/forms

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.