Σχολικό Πρωτάθλημα 2016

Για άλλη μια χρονιά οι μαθητές/τριες του σχολείου μας είχαν την χαρά να συμμετάσχουν   και να αγωνιστούν στο σχολικό πρωτάθλημα που οργάνωσε η Ομάδα Φυσικής Αγωγής της Διεύθυνσης Β/μιας Εκ/σης Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Τα παιδιά από την αρχή της χρονιάς ρωτάνε πότε θα γίνουν οι αγώνες. Πότε θα αρχίσουν οι προπονήσεις, ποιοι θα είναι στις ομάδες.Λες και ζουν για αυτό!!!. Είναι ευχάριστο να έχουμε κάθε χρόνο συμμετοχή  στο πρωτάθλημα. Οι αγώνες γίνονται με την μορφή φιλικού παιχνιδιού.  Βασική επιδίωξη (όπως την θέτει το Υπουργείο παιδείας) είναι οι μαθητές/τριες να αποκομίσουν από την κάθε διοργάνωση τα ιδιαίτερα στοιχεία ευρύτερης παιδείας που ο αθλητισμός δύναται να προσφέρει μέσω της συμμετοχής, της προσπάθειας, του συναγωνισμού και της υπέρβασης.

Πήραμε μέρος σε αγώνες :

1. Ποδοσφαίρου