Ζιμ-ζουμ-ζιμ για νέους φίλους! – Διασχολική Δράση

Ζιμ-ζουμ-ζιμ για νέους φίλους! Την Τετάρτη 4/12 το Β2 του 1ου Δημ. Σχ. Πολίχνης υποδέχθηκε Β2 του 1ου Δημ. Σχ. Ωραιοκάστρου, μετά από πρωτοβουλία της αγαπημένης φίλης Βασιλικής Σαζακλίδου, MSc Φυσικής Αγωγής. Συνεργαστήκαμε για να φτιάξουμε όλοι μαζί το λουλούδι της φιλίας μας! Τα παιδιά των δυο σχολείων αντάλλαξαν κάρτες φιλίας, παρακολούθησαν το θεατρικό μας “Με το Β2 στο ηλιακό σύστημα”, μας παρουσίασαν το λουλούδι της ομάδας τους και κυρίως διασκέδασαν κι έκαναν νέους φίλους! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς του Β2 του σχολείου μας για τα δωράκια που ετοίμασαν για τα παιδιά της Πολίχνης, καθώς και στους γονείς των παιδιών από το Β2 του 1ου Δημ. Σχ. Πολίχνης για την συγκινητική επιστολή και τα κεράσματα που μας πρόσφεραν! Μια γεύση στην παρουσίαση που ακολουθεί. Κάντε κλικ και χαρείτε το τραγούδι των παιδιών των δυο σχολείων στην 7η διαφάνεια!