Χριστουγεννιάτικες Δράσεις-Ευχές

22 Δεκεμβρίου 2023 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στα πλαίσια του χριστουγεννιάτικου πνεύματος που είναι αποκαλυπτικό και διαχρονικό οι μαθητές μας με μεγάλη συμμετοχή ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των παρακάτω δράσεων:

• Το σχολείο μας συνδιοργάνωσε Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με τους κοινωνικούς φορείς ΧΑΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ & ΤΡΕΞΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ στο κτήμα της ΧΑΝ στην Κηφισιά,
    αφιερωμένη στα ανθρώπινα δικαιώματα.
  • Αγκάλιασε τη δράση της HELPCHRISTMAS,  δωρίζοντας  κουτιά με χριστουγεννιάτικα στολίδια για τα πλημμυροπαθή παιδιά της Θεσσαλίας!
  • Στηρίξαμε το πρόγραμμα “make a wish” ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.
  • Στηρίξαμε επιπλέον δύο φιλανθρωπικές δράσεις για τους συνανθρώπους μας που είχαν ανάγκη.

ΧΡ

Το πνεύμα των Χριστουγέννων ,που είναι η αγάπη για τον άνθρωπο.

Η Γέννησή Του ας σημάνει την αρχή για μια καλύτερη ζωή γεμάτη αλήθεια και φως.

Γι αυτό ας επιχειρήσουμε και μια ελάχιστη διαφοροποίηση από τα λαμπερά πρότυπα που έχουμε υιοθετήσει.

Καλά Χριστούγεννα!

Γυμνάσιο Διονύσου