Βιογραφικό

Γεννήθηκε στην Αθήνα το 1966.

Είναι  πτυχιούχος του ΤΕΦΑΑ Αθήνας και απόφοιτος του διετούς μεταπτυχιακού κύκλου σπουδών στη Μουσικοκινητική Αγωγή-Σύστημα C.Orff της Σχολής Μωραΐτη.

Έχει εργαστεί σε ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς και νηπιαγωγεία ως δασκάλα Φυσικής Αγωγής, Μουσικοκινητικής Αγωγής και Κολύμβησης, σε πολιτιστικούς και αθλητικούς συλλόγους ως δασκάλα ελληνικών παραδοσιακών χορών για παιδιά και προγραμμάτων εκγύμνασης για ενήλικες και ως προπονήτρια κολύμβησης. Επίσης, εργάστηκε σε σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ως καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, όπου και υλοποίησε πολιτιστικά προγράμματα με θέμα τη Δημιουργική Κίνηση-Σύγχρονο χορό και τον Ελληνικό Παραδοσιακό Χορό.

Από το 2002 ζει και εργάζεται στη Σύρο διδάσκοντας  στη δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Από το 2014 υπηρετεί ως μόνιμη εκπαιδευτικός στο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο Σύρου.Εργάζεται επίσης ως δασκάλα Δημιουργικού Χορού και  Κολύμβησης σε παιδιά και ενήλικες και ως personal trainer, εφαρμόζοντας προγράμματα ορθοσωμικής  γυμναστικής και φυσικής κατάστασης. Από το 2013 διδάσκει Ορθοσωμική Γυμναστική και Χορό στο Κέντρο Χορού Ακροποδητί. Έχει παρακολουθήσει μαθήματα φλάουτου με ράμφος και ελληνικών παραδοσιακών κρουστών, κλασικού χορού, φλαμένκο, Jazz, σύγχρονου χορού. Έχει επίσης παρακολουθήσει σεμινάρια Ρυθμικής – Μουσικοκινητικής Αγωγής, Μιμικής – Θεατρικής κίνησης και Αυτοσχεδιασμού καθώς και σεμινάρια τεχνικών σύγχρονου χορού και θεατρικής έκφρασης, release, contact improvisation, partnering, ακροβατικά σύγχρονου χορού, Δημιουργικού Χορού, Butoh, flying low and passing through, Χορός στο νερό, κ.ά.

Είναι μέλος του χοροθεάτρου Ακροποδητί από το 2005.