Από τη Δ/νση Π.Ε. Έβρου ανακοινώθηκαν τα παρακάτω:

Α. Καλούνται οι Αναπληρωτές Εκπαιδευτικοί οι οποίοι προσλήφθηκαν στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου με τις αποφάσεις πρόσληψης του Υ.ΠΑΙ.Θ. της 16/10/2020 με σύμβαση τρίμηνης διάρκειας για την κάλυψη λειτουργικών κενών τα οποία προκύπτουν από λόγους συναφείς με τη μετάδοση και διασπορά του νέου κορωνοϊού COVID-19, και βάσει των διατάξεων της υπ. αριθ. 104627/ΓΔ5/07/08/2020 (ΦΕΚ 3344 τ.Β.10-08-2020) Υπουργικής Απόφασης, να υποβάλουν τη σχετική δήλωση τοποθέτησης καθώς και το απογραφικό δελτίο Αναπληρωτή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έως και τη Παρασκευή 16/10/2020 και ώρα 14:00.

Διεύθυνση e-mail αποστολής των εντύπων: [mail@dipe.evr.sch.gr]

Θέμα του μηνύματος: Αποστολή απογραφικού δελτίου και δήλωση τοποθέτησης αναπληρωτή

Υπόμνημα του μηνύματος: ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ, ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

Θα σας αποσταλεί ηλεκτρονική απόδειξη και δεν χρειάζεται τηλεφωνική επικοινωνία για επιβεβαίωση της παραλαβής.

Παρακαλούμε επίσης να μας δηλώσετε στο μήνυμά σας αν πρόκειται να κάνετε χρήση άδειας κύησης, λοχείας ή ανατροφής.

Στην δήλωση τοποθέτησης πρέπει να δηλωθούν, κατά σειρά προτίμησης, όλες οι σχολικές μονάδες ή ομάδες σχολείων που διατίθενται προς κάλυψη. Σε ενδεχόμενη, δε, παράλειψη υποβολής εμπρόθεσμης δήλωσης προτίμησης, ο υποψήφιος τοποθετείται τελευταίος.

Αποκλειστικό κριτήριο τοποθέτησης αναπληρωτών εκπαιδευτικών σε σχολεία της ίδιας περιοχής πρόσληψης αποτελεί η σειρά κατάταξης στους αξιολογικούς πίνακες του Α.Σ.Ε.Π., βάσει της οποίας και διενεργήθηκε η πρόσληψη. (άρθρο 5 παράγραφος 10 της Αριθμ. 104627/ΓΔ5/07/08/2020 (ΦΕΚ 3344 τ.Β.10-08-2020) Υπουργικής Απόφασης)

♦ Λήψη της απογραφής και δήλωσης τοποθέτησης

♦ Λήψη των λειτουργικών κενών

Β. Οι αποφάσεις τοποθέτησης αναμένεται να εκδοθούν την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020 και οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία στα σχολεία στα οποία θα τοποθετηθούν από τη Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020 έως και την Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2020.

♦ Λήψη των δικαιολογητικών που προσκομίζονται κατά την ανάληψη στο σχολείο