Στη σημερινή συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ Έβρου(5/6/2020) πραγματοποιήθηκαν οι οριστικές τοποθετήσεις/βελτιώσεις θέσεων εκπαιδευτικών ΠΕ60,ΠΕ11,ΠΕ79.01,ΠΕ86 και ΣΜΕΑΕ.

Για τα ονόματα δείτε:metatheseis 6-2020

Την Τετάρτη 10/6/2020 θα συνεδριάσει το ΠΥΣΠΕ για τις οριστικές τοποθετήσεις /βελτιώσεις θέσεων εκπαιδευτικών ΠΕ70.

Οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν δήλωση για τοποθέτηση, εφόσον δεν κατέστη δυνατόν να τοποθετηθούν σε σχολείο της προτίμησής τους, μπορούν να υποβάλουν συμπληρωματική δήλωση για τοποθέτηση στις οργανικές θέσεις που εξακολουθούν να
παραμένουν κενές. Η δήλωση θα υποβληθεί μέχρι τη Δευτέρα 15/6/2020.
Οι εκπαιδευτικοί που δεν υπέβαλαν δήλωση και είναι στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Έβρου, μπορούν να υποβάλουν δήλωση για τοποθέτηση στις οργανικές θέσεις που εξακολουθούν να παραμένουν κενές. Η δήλωση θα υποβληθεί μέχρι τη Δευτέρα 15/6/2020.
Οι εκπαιδευτικοί που δεν θα τοποθετηθούν σε σχολείο της προτίμησής τους και μετά τη συμπληρωματική δήλωση θα τοποθετηθούν προς το συμφέρον της υπηρεσίας σε
κενή οργανική θέση.

Για τα εναπομείναντα κενά δείτε:9_6_2020_ΚΕΝΕΣ_ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ_ΘΕΣΕΙΣ 2020_signed