Καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ70, ΠΕ60, και ΠΕ73 που ανήκουν οργανικά στις σχολικές μονάδες του επισυναπτόμενου πίνακα, στις οποίες διαπιστώθηκαν λειτουργικές υπεραριθμίες, να δηλώσουν μόνο αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι, το αργότερο μέχρι την Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 και ώρα 14:00.

Οι δηλώσεις μπορούν να υποβληθούν  ιδιοχείρως στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Έβρου, με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (dipeevr@sch.gr) ή με τηλεομοιοτυπία (2551355346). Σε κάθε περίπτωση οι αιτήσεις πρέπει να είναι ενυπόγραφες.
Σε περίπτωση  υποβολής με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ή με τηλεομοιοτυπία, παρακαλείσθε να επιβεβαιώνετε τη λήψη της.
Οι Διευθυντές/ντριες και Προϊστάμενοι/νες των σχολικών μονάδων στις οποίες  διαπιστώνονται λειτουργικές υπεραριθμίες οφείλουν να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς της σχολικής τους μονάδας προκειμένου να υποβάλουν την υπεύθυνη δήλωση λειτουργικής  υπεραριθμίας.
Για τον πίνακα και για περισσότερες πληροφορίες για την τοποθέτηση των υπεράριθμων δείτε:

Πρόσκληση υποβολής δηλώσεων Υπεράριθμων Εκπ/κών

Για τη δήλωση δείτε:ΔΗΛΩΣΗ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΑΣ