Σχετικά με την ανάληψη υπηρεσίας με τη λήξη του διδακτικού έτους 2017-2018, από τη Διεύθυνση Π.Ε. Έβρου(Αρ.Πρωτ.Δ/νσης: 4695/18-6-2018) υπενθυμίζονται τα παρακάτω:

Α)Οι εκπαιδευτικοί με οργανική θέση σε Δημοτικά σχολεία και Νηπιαγωγεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Έβρου οφείλουν να αναλάβουν υπηρεσία στην οργανική τους θέση στις 21/06/2018.

Β)Οι αποσπασμένοι Εκπαιδευτικοί σε σχολική μονάδα εντός του ΠΥΣΠΕ Έβρου θα αναλάβουν υπηρεσία στην οργανική τους θέση στις 21/06/2018.

Γ)Οι  Εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Έβρου θα αναλάβουν υπηρεσία στη σχολική μονάδα που έχουν προσωρινή τοποθέτηση στις 21/06/2018.

Δ)Οι Εκπαιδευτικοί που έχουν οργανική θέση σε σχολική μονάδα που βρίσκεται σε αναστολή λειτουργίας  θα αναλάβουν υπηρεσία στη Διεύθυνση Π.Ε. Έβρου στις 21/06/2018.

Ε) Οι εκπαιδευτικοί που είναι αποσπασμένοι σε άλλα ΠΥΣΠΕ και αυτοί που βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας ή ανατροφής παιδιού η οποία λήγει στις 21/06/2018, θα αναλάβουν υπηρεσία στην οργανική τους θέση. Για λόγους διευκόλυνσης,η αναφορά ανάληψης μπορεί να γίνεται με αποστολή Υπεύθυνης Δήλωσης μέσω τηλεομοιοτυπίας ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, η οποία στη συνέχεια πρέπει ν’ αποσταλεί και ταχυδρομικά.