Ενημέρωση για τον σεισμό.

Στις 18/10/19 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας από την ΕΔΟΚ (Εθελοντική Διασωστική Ομάδα Κρίσεων) Αγίας Βαρβάρας συζήτηση με τα παιδιά και ενημέρωση σχετικά με τον σεισμό και τις ενέργειες που πρέπει να ακολουθηθούν σε περίπτωση σεισμικής δραστηριότητας εντός του σχολικού ωραρίου.

Η αρχηγός της ομάδας,κα Βάσω Φίλη και η συνεργάτιδά της κα Γιούλα Μεγαράκου, προσέγγισαν το θέμα του σεισμού με απόλυτη ευαισθησία και προσοχή και έδωσαν στα παιδιά κατανοητές για το ηλικιακό τους επίπεδο πληροφορίες.

Οι μαθητές έδειξαν ενδιαφέρον,περιέργεια και προσοχή σε όλα όσα ειπώθηκαν, ενώ το σημαντικό συμπέρασμα που προέκυψε ήταν πως η ψυχραιμία,η πρόλυψη και η ενημέρωση όλων μας, μόνο καλό μπορεί να προσφέρει!