Πρόγραμμα εκπαιδευτικής μετακίνησης στη Σλοβενία

Το πρόγραμμα της δεύτερης εκπαιδευτικής μετακίνησης της ομάδας MAGIC Comenius στη Σλοβενία είναι το παρακάτω:

Δευτέρα, 31/3/2014: Αναχώρηση από το αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης, άφιξη στο Koper της Σλοβενίας και την περιοχή Portoroz όπου βρίσκεται το ξενοδοχείο. Η συνολική μετακίνηση προβλέπει ενδιάμεση στάση στο αεροδρόμιο της Ρώμης, άφιξη στο αεροδρόμιο της Τεργέστης και οδική μετακίνηση με μισθωμένο λεωφορείο από το αεροδρόμιο της Τεργέστης στο ξενοδοχείο Mladinsko letovišče Pacug, Pacug 32, 6320 Portorož.

Τρίτη, 1/4/2014: Επίσκεψη στο σχολείο Srednja ekonomsko – poslovna sola Koper, υποδοχή στο δημαρχείο της πόλης, ξενάγηση στην πόλη του Koper.

Τετάρτη, 2/4/2014: Θεματικά εργαστήρια για τη διαφήμιση, ξενάγηση στις περιοχές Piran και Portorož.

Πέμπτη, 3/4/2014: Εκδρομή στο σπήλαιο Postojna και στο κάστρο Predjama.

Παρασκευή, 4/4/2014: Εργαστήρια, επίσκεψη στο ραδιοφωνικό και τηλεοπτικό σταθμό του Koper. Επίσκεψη στη Σχολή Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας του Koper.

Σάββατο, 5/4/2014: Επίσκεψη στην πρωτεύουσα της Σλοβενίας, Λουμπλιάνα.

Κυριακή, 6/4/2014: Αθλοπαιδιές, επίσκεψη στο περιβαλλοντικό πάρκο του Strunjan.

Δευτέρα, 7/4/2014: Επιστροφή

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.