Γυμνάσιο Μεσαριάς Θήρας

Κάτω από: Μαθηματικά | Καμαρούδη Θεοδώρα
Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018 7:27 πμ |  Με ετικέτα , |

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το σχολείο μας, το Γυμνάσιο Μεσαριάς Θήρας ιδρύθηκε στις 15-9-1998 με ομόφωνη απόφαση του τότε επαρχιακού συμβουλίου Θήρας για τους μαθητές και τις μαθήτριες που κατοικούν στα χωριά

1. Βόθωνα
  2. Μεσαριά
  3. Μονόλιθο
  4. Καμάρι
  5. Έξω Γωνιά
  6. Μέσα Γωνιά.

Η 26η Οκτωβρίου

Η 26η Οκτωβρίου είναι αργία για το σχολείο μας επειδή είναι τοπική εορτή.  Ο Άγιος Δημήτριος είναι ο Πολιούχος της Μεσαριάς.  Σήμερα το σχολείο μας έχει 9 τμήματα γενικής παιδείας, τμήματα αγγλικής, γαλλικής και γερμανικής γλώσσας και  διαθέτει εργαστήριο φυσικοχημείας και πληροφορικής.

Η 26η Οκτωβρίου είναι αργία για το σχολείο μας επειδή είναι τοπική εορτή. Ο Άγιος Δημήτριος είναι ο Πολιούχος της Μεσαριάς. Σήμερα το σχολείο μας έχει 9 τμήματα γενικής παιδείας, τμήματα αγγλικής, γαλλικής και γερμανικής γλώσσας και διαθέτει εργαστήριο φυσικοχημείας και πληροφορικής.

Δεν υπάρχουν σχόλια

Χωρίς σχόλια ακόμα.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.