↑ Επιστροφή σε Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ

Στη σελίδα αυτή όσοι μαθητές και όσες μαθήτριες ενδιαφέρονται παρουσιάζουν με λογισμικό παρουσίασης τα λογοτεχνικά βιβλία που έχουν διαβάσει.

Καινοτόμες δράσεις ενίσχυσης της φιλαναγνωσίας των μαθητών από το ΕΚΒ

Να θυμάμαι ότι το παιδί έχει δικαίωμα: να μη διαβάζει, να πηδάει σελίδες, να μην τελειώνει ένα βιβλίο, να το ξαναδιαβάζει, να διαβάζει οτιδήποτε, στον μποβαρισμό (ικανοποίηση αισθήσεων), να διαβάζει οπουδήποτε, να τσαλαβουτάει, να διαβάζει μεγαλόφωνα, να σιωπά (Daniel Pennac).

Φιλαναγνωσία-Φύλλο εργασίας

1. Το αυγό της Έχιδνας (Γεωργία Α.)

2. Το Πέπλο (Μαριλένα Ρ.)

3. Η αλφαβήτα της εφηβείας (Έφη Χ.)

4. Η γυφτοπούλα (Μαρία Κ.)

5. Το παιδί της αγάπης (Κωνσταντίνα Κ.)

6. Ο ψεύτης παππούς (Ιωάννα Σ.)

1. ΜΑΡΙΛΕΝΑ Ρ.

υπεροχες εργασιες!!!! μπραβο στα κοριτσια που τις εφτιαξαν!!!! και βεβαια, μπραβο στην καθηγητρια που της επιμεληθηκε!!!!!!!!!!! καταπληκτικη δουλεια!!!!!!!

1. Μιχάλη Μαρία

Μαριλένα μου, δική σας δουλειά είναι! Η καθηγήτρια το μόνο που έκανε είναι να ανεβάσει τις εργασιες σας στο ιστολόγιο 😉