↑ Επιστροφή σε ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΓΡΑΦΗ…

ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΕΧΩΦ

Φέτος (2018-2019) με την ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος ασχοληθήκαμε με διηγήματα του Τσέχωφ. Οι μαθητές/ριες με έναυσμα διηγήματα του ασχολήθηκαν με ασκήσεις δημιουργικής γραφής. Επίσης, δραματοποιήσαμε κάποια από τα διηγήματά του. Στο e book περιλαμβάνονται όσες από τις εργασίες ανέβηκαν από τις μαθήτριες και τους μαθητές σε έναν ψηφιακό πίνακα (padlet) αλλά και σχετικές οδηγίες-φύλλα εργασίας που δόθηκαν για κάθε δραστηριότητα. Η προσωπογραφία του Τσέχωφ στο εξώφυλλο είναι έργο της μαθήτριας Αγγελικής Πογιαντζή (Β 4)