Θεατρική παράσταση “Ο ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ”

Για τη χρονιά που διανύουμε 2017-18 η ομάδα θεατρολογίας του σχολείου μας η οποία αποτελείται από μαθητές της Α’ Λυκείου, αποφάσισε να πάρει μέρος στη ΙΖ’ Συνάντηση Μαθητικών Θιάσων Ηπείρου. Στο πλαίσιο αυτό, λοιπόν, προετοίμασε την κωμωδία ο “Ο Επιθεωρητής” του μεγάλου ρώσου θεατρικού συγγραφέα Νικολάι Γκόγκολ. (Μια ανελέητη σάτιρα εναντίον της κοινωνικής διαφθοράς και της διαπλοκής χωρίς τόπο και χρόνο….)

Το θεατρικό προβλήθηκε καταρχάς στις 22 Μαΐου 2018 στην αίθουσα τελετών του σχολείου μας, με εξαιρετική επιτυχία. Η επίσημη προβολή της παράστασης θα γίνει στις 22 Ιουνίου 2018 ημέρα Παρασκευή στις 8:00 μ.μ. στο Καμπέρειο θέατρο Ιωαννίνων.

Ευχαριστούμε δημοσίως τους χορηγούς μας:

• ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ SUPER MARKETS
  • ΧΡΩΜΟΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΡΡΑΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ
  • RESCUE TRAINING INTERNATIONAL

οι οποίοι μας συμπαραστάθηκαν ηθικά και μας βοήθησαν υλικά για την πραγματοποίηση αυτής της παράστασης.

Μπορείτε να δείτε το βίντεο της παράστασης

Μέρος 1 εδώ
Μέρος 2 εδώ