Αποτελέσματα 80ου  Πανελληνίου  μαθητικός Διαγωνισμού στα Μαθηματικά “Ο Θαλής”

Στη δημοσιότητα δόθηκαν τα αποτελέσματα του 79ου Πανελλήνιου Μαθητικού Μαθηματικού Διαγωνισμού «Θαλής». Σε ό,τι αφορά τους διαγωνιζόμενους μαθητές από την Περιφερειακή Ενότητα Ιωαννίνων, οι  επιτυχόντες στο διαγωνισμό «Θαλής» που θα συμμετάσχουν στην δεύτερη φάση,  στον διαγωνισμό «Ευκλείδης», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Ιανουαρίου, είναι οι κάτωθι:

80ος  Πανελλήνιος  μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά

΄΄ Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ ΄΄  2020

Β΄ ΦΑΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ο 80ος  Πανελλήνιος  μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά  ΄΄Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ΄΄  2020 (Β’ φάση)  θα διεξαχθεί στο χώρο του 1ου ΓΕ. Λ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ   το Σάββατο 18-01-2020  με ώρα προσέλευσης για τους μαθητές 8.30 π.μ. και τρίωρη διάρκεια  από  9.00 π.μ. έως 12.00 μ.μ.

Να επισημάνουμε οτι στη Β΄ φάση θα συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του διαγωνισμού  (τα αποτελέσματα βρίσκονται στην ιστοσελίδα της Ε.Μ.Ε. www.hms.gr.)

Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους  ταυτότητα

Πρόεδρος της επιτροπής για τη διενέργεια του 80ου  Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά  Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ_ 2020   είναι ο Τεκίρδαγλης Γεώργιος κλάδου ΠΕ03 – Καθηγητής  του 1ου ΓΕ.Λ. Ιωάννινων , μέλος της διοικούσης επιτροπής του τοπικού παραρτήματος της Ε.Μ.Ε.

Για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνιση – πληροφορία – αλλαγή κ.λ.π.:

Fax Σχολείου: 2651042480
E-mail  Σχολείου: mail@1lyk-ioann.ioa.sch.gr