Δελτίο Τύπου : 2019-04-01

Το ΓΕΛ Βραχατίου εκπροσωπήθηκε επάξια από 6μελή ομάδα μαθητριών στους 4ους μαθητικούς αγώνες ρητορικής τέχνης Περιφέρειας Πελοποννήσου, που πραγματοποιήθηκαν από 29 Μαρτίου έως και 31 Μαρτίου 2019 στην Καλαμάτα.

Εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια:

Α) στις μαθήτριες, Καρυώτη Γεωργία, Κλειτσινάρη Ελένη, Καραθανάση Ναταλία, Μπάκουλη Μαρία, Πολίτη Σοφία και Τζεμανάκη Χριστίνα για την αξιέπαινη προσπάθειά τους,

Β) στις καθηγήτριες Ελένη Παπαγεωργίου, Ιωάννα Μπέσκου και Ειρήνη Φίλη που στήριξαν την προετοιμασία των μαθητριών και

Γ) στη μαθήτρια Μαρία Μπάκουλη που πήρε το πρώτο Βραβείο στο αγώνισμα «εκφραστική ανάγνωση του Λυκείου».

Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Βέλου – Βόχας για την ευγενική χορηγία του στην κάλυψη των εξόδων μετακίνησης και διαμονής της ομάδας των μαθητριών του σχολείου στην Καλαμάτα και που στέκεται πολύτιμος αρωγός σε τέτοιες αξιέπαινες προσπάθειες των μαθητών/τριών των σχολείων του.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Βραχατίου