Δράσεις του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας στήριξε αποκλειστικά τη διοργάνωση της παραδοσιακής γιορτής της Τσικνοπέμπτης.  Η δράση αυτή φέρνει τους μαθητές και τις μαθήτριες κοντά στα ήθη, στα έθιμα και στην παράδοση του τόπου μας.

Το 15μελές συμβούλιο του σχολείου μας διαχειρίστηκε όλες τις προσφορές.  Έψησε και διένειμε  300 σουβλάκια τα οποία κατανάλωσαν με ιδιαίτερη χαρά τα παιδιά μας.  Επίσης, παρείχε στους μαθητές και στις μαθήτριες αναψυκτικά και  ψωμί, στοιχεία απαραίτητα για μια τέτοια γιορτή. Τέλος, με την αποκλειστική  μεσολάβηση του συλλόγου, γονείς- επιχειρηματίες προσέφεραν  μέρος των προϊόντων για τα οποία τους ευχαριστούμε όλους πολύ.

Το 15μελές συμβούλιο του σχολείου μας, όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ευχαριστούμε θερμά τον καλό μας Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων που είναι πάντα στο πλευρό μας για κάθε πολιτιστική, πνευματική και  παραδοσιακή εκδήλωση.