Πρόκριση της ομάδας του Σχολείου μας στους τελικούς αγώνες του Formula 1!

Την πρόκρισή της στους τελικούς αγώνες του φετινού 13ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού F1 in Schools 2024 εξασφάλισαν μαθητές του σχολείου μας, οι οποίοι συμμετείχαν στην προκριματική φάση του διαγωνισμού. Στην ομάδα του σχολείου μας συμμετέχει επίσης μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων «Γείτονα». Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός της Ομάδας είναι ο Δρ Κωνσταντίνος Τσινταβής.

F1InSchools National Finals 2024 GRC Logo

Η 1η τελική φάση, η οποία είναι ιδιαίτερα απαιτητική και στη διάρκεια της οποίας οι μαθητές θα περάσουν από πολλές αξιολογήσεις τόσο του ρόλου τους στην ομάδα, όσο και του μοντέλου που έχουν τα ίδια κατασκευάσει, θα οδηγήσει στη 2η τελική φάση που θα διεξαχθεί την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά (2024 – 2025), όπου τα μοντέλα F1 που έχουν κατασκευαστεί θα διαγωνιστούν σε ειδικές πίστες!

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον υπεύθυνο εκπαιδευτικό! Ευχόμαστε καλή επιτυχία και στην τελική φάση των αγώνων!