Δραστηριότητες Οκτωβρίου 2017

Στις 18-10-2017 το σχολείο μας πραγματοποίησε τις παρακάτω διδακτικές επισκέψεις:

Στο πλαίσιο του μαθήματος Πολιτική Παιδεία οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ Λυκείου επισκέφτηκαν το Συμβούλιο της Επικρατείας.

Στο πλαίσιο του μαθήματος Πολιτική Παιδεία οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β’ Λυκείου επισκέφτηκαν τη Βουλή των Ελλήνων.

Στο πλαίσιο του μαθήματος Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου επισκέφτηκαν το Χώρο Ιστορικής Μνήμης 1941-1944.

Στις 4-10-2017 έγινε η διοργάνωση της 4ης Πανελλήνιας Αθλητικής Ημέρας από την καθηγήτρια Φ.Α. κ. Κωστομοίρη.  Έγιναν αθλητικοί αγώνες από ομάδες μαθητών και παρουσίαση βασικών τεχνικών του πινγκ – πονγκ από προπονητές και αθλητές του Άρη Βούλας στους μαθητές του σχολείου μας.