Εκδρομή Α και Β τάξης

Η τετραήμερη εκδρομή της Α και Β τάξης πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στην Τήνο, Μύκονο και Δήλο.  Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα παραδοσιακά χωριά της Τήνου: Βώλαξ, Πύργο, Πάνορμο, να επισκεφτούν τη Μεγαλόχαρη, να ξεναγηθούν στον αρχαιολογικό χώρο της Δήλου και να περπατήσουν στα σοκάκια της Μυκόνου.

Τα παιδιά συνόδευσαν η Διευθύντρια και ο Υποδιευθυντής και οι κ.κ. Κωστομοίρη και Χατζηιωάννου.

Θεατρική παράσταση

Με εξαιρετική επιτυχία πραγματοποιήθηκε η θεατρική παράσταση του έργου ΔΟΝ ΚΑΜΙΛΟ από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας.  Τα παιδιά ενθουσίασαν με το παίξιμό τους το πλήθος του κόσμου και των επισήμων που την παρακολούθησε.  Το έργο βαθιά παιδαγωγικό και διδακτικό άγγιξε μικρούς και μεγάλους.

Τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας αποτελούν παιδιά όλων των τάξεων.

Την παράσταση στήριξε η Σχολική επιτροπή του Δήμου μας.

Υπεύθυνες καθηγήτριες οι κ.κ. Ραυτοπούλου, Μανώλη και Γαρδίκη ( 1ο Γυμνάσιο Βούλας).

Θέατρο: διδακτική επίσκεψη

Η Α τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Εθνικό θέατρο και παρακολούθησε θεατρική παράσταση η οποία ενθουσίασε τους μαθητές μας καθώς ήταν σύγχρονη και ανταποκρινόταν στις ανάγκες και τα ενδιαφέροντά τους.  Το έργο Μικρές ιστορίες για αγρίους έχει σημειώσει πολύ μεγάλη επιτυχία και αυτό είναι δικαιολογημένο καθώς τα παιδιά ενθουσιάστηκαν.  Την επίσκεψη οργάνωσε η φιλόλογος κ. Λυμπέρη.

Έκθεση φωτογραφίας στο σχολείο μας

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε έκθεση φωτογραφίας στο σχολείο μας την Κυριακή 7/4/2019 από τις καθηγήτριες κ.κ. Δουμένη και Ματακιά.  Τις φωτογραφίες έβγαλαν οι μαθητές της φωτογραφικής ομάδας και απεικόνιζαν στοιχεία από τη ζωή τους στο σχολείο.

Η έκθεση θα παραμείνει στο χώρο του σχολείου ως τη λήξη των μαθημάτων.