Παρακολούθηση μαθήματος από φοιτήτρια

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α1 τμήματος παρακολούθησαν το μάθημα που τους παρουσίασε πτυχιακή φοιτήτρια του ΟΠΑ με την επίβλεψη της καθηγήτριας τους κ. Κατσάμπα.  Ήταν μια ενδιαφέρουσα εμπειρία και τα παιδιά συμμετείχαν στην παράδοση ιδιαίτερα ενεργά.

Εκδηλώσεις του σχολείου μας

Την Κυριακή 7/4/2019 στις 8.00 μ.μ. γίνεται στο σχολείο μας Έκθεση Φωτογραφίας με φωτογραφίες των μαθητών μας που συμμετέχουν στην Ομάδα Φωτογραφίας με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ.κ. Δουμένη και Ματακιά.

Την ίδια μέρα στις 8.30 μ.μ. παρουσιάζεται η Θεατρική παράσταση της Θεατρικής Ομάδας του σχολείου μας με το έργο του Σ. Πατατζή Δον Καμίλο και με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ.κ Ραυτοπούλου, Γαρδίκη, Μανώλη.

Θα είναι χαρά μας να είστε όλοι εκεί.

Εκπαιδευτική επίσκεψη Α/Β τάξης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α/Β τάξεων του σχολείου μας – μετά από πρόταση του Θεολόγου του σχολείου μας κου Γοριδάρη, ο οποίος και οργάνωσε την επίσκεψη – επισκέφτηκαν την ανακουφιστική μονάδα ΓΑΛΙΛΑΙΑ και ενημερώθηκαν για το καταπληκτικό έργο της.

Στη συνέχεια ήρθαν σε επαφή με τα άτομα που φιλοξενούνται εκεί, τραγούδησαν, χόρεψαν και αντάλλαξαν απόψεις συνομιλώντας μαζί τους.

Ήταν μια απίστευτα συγκινητική εμπειρία που δίδαξε πολλά στα παιδιά μας.

Εκδρομή Περιβαλλοντικής Ομάδας

Η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας πραγματοποίησε την εκδρομή της στο ΚΠΕ Κορθίου και αφού εργάστηκε με τους υπεύθυνους ολοκλήρωσε την 4ήμερη εκδρομή της με επισκέψεις σε πολλά μέρη του νησιού της Άνδρου: Χώρα Άνδρου, Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης Γουλανδρή, σπήλαια, μονές.  Τίποτα δεν ανέκοψε τη δουλειά και το κέφι της ομάδας, ούτε οι δύσκολες καιρικές συνθήκες, ούτε τα μποφόρ.  Όλοι επέστρεψαν κατάκοποι και τρισευχαριστημένοι!!!!!

Συνοδοί των παιδιών: οι υπεύθυνες καθηγήτριες της Π.Ο. κ.κ. Δημητροπούλου και Ζαφειριάδου.

Πρωταθλητής Αντισφαίρισης

O μαθητής της Β΄ τάξης του σχολείου μας , Φώτης Αντωνιάδης, αναδείχθηκε πρωταθλητής στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Αντισφαίρισης που πραγματοποιήθηκαν από 26-29.03.2019 στον όμιλο αντισφαίρισης Ηλιούπολης, στην κατηγορία μονών αγοριών έως 18 ετών. Συνολικά  χρειάστηκαν έξι αγώνες για την κατάκτηση του τίτλου.

Πολλά συγχαρητήρια στο Φώτη για την πορεία του και κάθε καλό και πρόοδο στη ζωή του.