eTwinning School το Γενικό Λύκειο Βελβεντού

Το Γενικό Λύκειο Βελβεντού, ανήκει πλέον επίσημα στα σχολεία eTwinning, καθώς έχει λάβει την αντίστοιχη Ετικέτα Σχολείου – eTwinning School Label – το έτος 2019-2020 και αυτό είναι ένα μεγάλο επίτευγμα από την ομάδα eTwinning του Λυκείου!

Τα σχολεία eTwinning είναι ηγέτες στον κόσμο του eTwinning. Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων αναγνωρίζοντας τη σημασία και τις αξίες του eTwinning, το ενσωματώνουν στις πολιτικές και πρακτικές του σχολείου. Στα σχολεία eTwinning, οι καθηγητές συνεργάζονται για να μοιράζονται τις δυνάμεις τους και να παρέχουν μια ευρύτερη και πλουσιότερη εκπαιδευτική εμπειρία για όλους. Τα σχολεία eTwinning αποτελούν πρότυπα: εμπνέουν και καθοδηγούν άλλα σχολεία για να επιτύχουν τα ίδια επιτεύματα. Κάνοντας αυτό εξασφαλίζουν ότι η υπόσχεση της αλλαγής στην εκπαίδευση διατηρείται, έτσι ώστε οι μαθητές που φροντίζουν να καλλιεργούνται να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, καλύτεροι εκπαιδευόμενοι, καλύτεροι και πιο ενεργοί πολίτες.

Δείτε τα αποτελέσματα της απονομής της ετικέτας Σχολείου ακολουθώντας τον σύνδεσμο:

2019 – 2020 eTwinning School Label awards

Δείτε το Δελτίο Τύπου του eTwinning:

2019 – 2020 eTwinning School Label

Διαβάστε περισσότερα για την αποστολή των σχολείων eTwinning:

Αποστολή Σχολείων eTwinning