1 Φεβ 2016

Εκδήλωση για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2016

Συντάκτης: ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΥΧΕΡΟΥ ΕΒΡΟΥ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

saferinternetday

Την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου στο χώρο του ΓΕΛ και Γυμνασίου Τυχερού πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου (Safer Internet Day). Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές και οι καθηγητές, γονείς και μαθητές του Δημοτικού. Προσκεκλημένοι ομιλητές ήταν ο κ. Βραχιώλιας Στράτος, ψυχολόγος του Κέντρου Πρόληψης Ψυχικής Υγείας Αλεξανδρούπολης, ο οποίος μίλησε για τον εθισμό στο Διαδίκτυο, καθώς και ο κ. Παπαλεωνίδας Αντώνης, υπεύθυνος του ΚΕΠΛΗΝΕΤ της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Έβρου.

Μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου παρουσίασαν τις εργασίες τους σχετικά με την ασφάλεια στο Διαδίκτυο (ζωγραφική, ποιήματα – συνθήματα, κολλάζ) και συμβουλές σχετικά με τη σωστή συμπεριφορά στο Διαδίκτυο. Παρατίθενται στιγμιότυπα της εκδήλωσης, καθώς και φωτογραφίες από ορισμένα από τα έργα των μαθητών.

DSCF3085DSCF3025 DSCF3074DSCF3028DSCF3030DSCF3080 DSCF3031 DSCF3033DSCF3087 DSCF3088 DSCF3089 DSCF3090