Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

ΑΦΙΣΑ ΤΕΛΙΚΗ

Την Τετάρτη 15 Μαϊου 2024 και ώρα 10:00 -13:00  με ενθουσιασμό παρουσιάσαμε  τα Περιβαλλοντικά Προγράμματα  με τίτλο :

” Πρεσβεύομεν Γορτυνία ” και ” φυσιοΤΡΟΠίες : Αναζητώντας τα μονοπάτια της ζωής μέσα από το φυσικό, κοινωνικό και πολιτιστικό περιβάλλον της Κάτω Γορτυνίας” .

Η Ημερίδα  υπό την αιγίδα της ΔΔΕ Αρκαδίας  οργανώθηκε και υλοποιήθηκε διαδικτυακά από την υπεύθυνη  του τμήματος  Σχολικών Δραστηριοτήτων , κα Ρόζη Μαρίνα και συμμετείχαν  ο Σύμβουλος Θεολόγων , κ. Χριστόπουλος Νικόλαος και τα σχολεία :

το ΕΝΕΕΓΥΛ Τρίπολης, το ΓΕΛ Μεγαλόπολης, το ΓΕΛ Βυτίνας,  το ΓΕΛ Λεωνιδίου και  το Γυμνάσιο Τροπαίων.

Στην εκδήλωση απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό  ο Διευθυντής της ΔΔΕ Αρκαδίας κ. Γαληνός Ιωάννης

Ευελπιστούμε η εκδήλωση να γίνει θεσμός και κάθε χρόνο να έχουμε τα σχολεία, οι εκπαιδευτικοί και μαθητές την ευκαιρία να παρουσιάζουμε τα προγράμματά μας.