Ανακοίνωση

Σύμφωνα με το 109589/Δ2/25-08-2020 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. ενημερώνουμε τους/τις μαθητές/τριες του Σχολείου μας και τους κηδεμόνες τους ότι:

1. Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν αλλαγή τύπου Λυκείου, (π.χ. από ΓΕ.Λ. σε ΕΠΑ.Λ. και το αντίστροφο), εφόσον έχουν ήδη τοποθετηθεί σε σχολική μονάδα, δε θα έχουν τη δυνατότητα να τροποποιήσουν την αίτησή τους μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας e-εγγραφές, αλλά θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση μετεγγραφής. Εξαιρούνται οι μαθητές/τριες που εξετάζονται κατά την ειδική εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου και επιθυμούν αλλαγή τύπου σχολείου. Οι εν λόγω μαθητές/τριες μπορούν να διαγράψουν την αίτησή τους και να υποβάλουν νέα.
  2. Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν αλλαγή ομάδας προσανατολισμού στα ΓΕ.Λ. θα πρέπει να απευθυνθούν στο σχολείο φοίτησής τους και να υποβάλουν σχετική υπεύθυνη δήλωση μέχρι την έναρξη των μαθημάτων. Οι αλλαγές αυτές δε θα γίνουν μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας e-εγγραφές.