Μήνυμα της Περιφερειακής Διευθύντριας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου στους υποψήφιους των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Αγαπητές μαθήτριες, αγαπητοί μαθητές,

Με τη συμμετοχή σας στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ολοκληρώνεται ένας κύκλος. Ο κύκλος της σχολικής σας ζωής κλείνει και ανοίγει ένας καινούριος. Ξεκινά η περίοδος της ενήλικης ζωής, μια περίοδος με δημιουργικότητα και νέους στόχους. Απολαύστε, λοιπόν, το ταξίδι της ζωής που ανοίγεται μπροστά σας.

Οι εξετάσεις αυτές είναι ένας πρώτος σταθμός. Πιστέψτε στον εαυτό σας, επικεντρωθείτε στον στόχο σας, κυνηγήστε τα όνειρά σας με πείσμα, σιγουριά, υπομονή και επιμονή, με χαμόγελο.

Σε αυτήν την προσπάθεια και μετά τον αγώνα που έχετε δώσει μέχρι σήμερα δοκιμάστε τις δυνάμεις σας και με αισιοδοξία προχωρήστε σε ό,τι αποφασίσετε να κάνετε. Οι οικογένειές σας και όλοι οι δάσκαλοί σας είμαστε δίπλα σας.

Σας εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη, καλή τύχη, καλή επιτυχία!

Η Περιφερειακή Διευθύντρια

Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου