Τελετή βράβευσης για τον Διανησιωτικό (Β. Αιγαίου) Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής στην ποίηση 2023

Την Κυριακή 14/05/2023 και ώρα 11.00 π.μ. ,στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πρότυπου ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης, πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης των μαθητών/τριών που διακρίθηκαν στον Μαθητικό Διανησιωτικό (Β. Αιγαίου) Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής στην ποίηση .

Στην τελετή βράβευσης παραβρέθηκε και απεύθυνε χαιρετισμό ο Περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου. κ. Μουτζούρης Κωνσταντίνος.

Απονεμήθηκαν 3 Βραβεία και 1 Ειδικός Έπαινος Διάκρισης σε κάθε κατηγορία συμμετοχής (Γυμνάσιο – Λύκειο):

Γυμνάσιο

• 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Γκέισα Ντόι, Α΄ Τάξη (Γυμνάσιο Πλωμαρίου)
  • 2ο ΒΡΑΒΕΙΟ (ισοβαθμία): Ιωάννα Βαζλαδέλη, Γ΄ Τάξη (Γυμνάσιο Πλωμαρίου) και Ειρήνη Μουτζούρη, Γ΄ Τάξη (Γυμνάσιο Πλωμαρίου)
  • 3ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Αλεξάνδρα Χιονά, Γ΄ Τάξη (1ο Γυμνάσιο Χίου)
  • ΕΙΔΙΚΟΣ ΈΠΑΙΝΟΣ: Σπυρούλα Βουράκη, Β΄ Γυμνασίου (1ο Γυμνάσιο Χίου)

Λύκειο

• 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Παναγιώτα Ελευθερίου, Β΄ Τάξη (Πρότυπο ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης)
  • 2ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Γεώργιος Χατζόπουλος, Β΄ Τάξη (ΓΕ.Λ. Μύρινας Λήμνου)
  • 3ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Ουρανία Νείρου, Γ΄ Τάξη (Πρότυπο ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης)
  • ΕΙΔΙΚΟΣ ΈΠΑΙΝΟΣ: Ελένη Γαβριηλία Ζεστού, Β΄ Τάξη (Πρότυπο ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης)

img1 1 img2 1 img3 1 img4 img6 img7 img8 img9 img91 img92 img93