Ανακοίνωση του ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Πειραματικού γενικού Λυκείου Μυτιλήνης, του Παν/μιου Αιγαίου, θεωρεί υποχρέωσή του, να συγχαρεί την μαθήτρια της Β΄ τάξεως του Λυκείου ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ, που έλαβε το Β΄ Πανελλήνιο Βραβείο στον Α ΄ Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Θεατρικού Μονόπρακτου. Οι προσπάθειες αυτές πρέπει να εξαίρονται, να δημοσιοποιούνται, να προβάλλονται και να εγκωμιάζονται. Ειδικότερα σήμερα, που όλα τείνουν να καταπατηθούν, να μηδενιστούν, η παρουσία φερέλπιδων νέων δίνει ελπίδα και χρώμα στην ζωή όλων μας. Συγχαρητήρια, λοιπόν, όχι μόνο στη συγκεκριμένη μαθήτρια, αλλά και στους γονείς της και στους καθηγητές του Πειραματικού ΓΕΛ Μυτιλήνης για τις αρχές από τις οποίες εμφορούνται και μεταλαμπαδεύουν στους μαθητές τους.

O ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/2018/11/10/%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%ba%ce%bf%ce%af%ce%bd%cf%89%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-%cf%83%cf%85%ce%bb%ce%bb%ce%bf%ce%b3%ce%bf%cf%85-%ce%b3%ce%bf%ce%bd%ce%b5%cf%89%ce%bd-%ce%ba%ce%b7%ce%b4%ce%b5/