ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ «ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2017-2018»

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης παρουσίασης Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων στο Αρχαιολογικό μουσείο, την Πέμπτη 10/05/2018, ο Όμιλος Νοηματικής του σχολείου μας,  έδωσε ένα δείγμα της δουλειάς του.  Οι μαθήτριες νοημάτισαν το τραγούδι «Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι» του Διονύση Τσακνή. Συμμετείχαν οι μαθήτριες: Κωνσταντίνα Γκίζα, Καλλιόπη-Δέσποινα Χαδούλη, Μελίνα-Χριστίνα Περιμένη, Ιωάννα Μιχαλάκη, Ευφημία Γρημάνη, Μαρία- Άρτεμις Προκοπίου, Στρατούλα Γιανέλλη, Άννα Τσούλιμπρκ. Στα φωνητικά βοήθησε ο Μανώλης Ζαχαράκης. Δασκάλα της Νοηματικής ήταν η Μάρω Παπαδημητρίου και υπεύθυνη καθηγήτρια η Σοφία Σωτηρίου.

Ευχαριστούμε την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Ν. Λέσβου, την υπεύθυνη τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων Λάουρα Λοϊζίδου και την Υπεύθυνη ΚΕΣΥΠ Ευγενία Τοροσιάδου που μας έδωσαν την ευκαιρία να παρουσιάσουμε αυτήν την  προσπάθεια.

Δείτε το βίντεο από εδώ.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/2018/05/12/%cf%83%cf%85%ce%bc%ce%bc%ce%b5%cf%84%ce%bf%cf%87%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5%ce%ba%ce%b4%ce%b7%ce%bb%cf%89%cf%83%ce%b7-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%b7/