Ιούν 20

Η ανανέωση της εγγραφής των μαθητών οι οποίοι θα φοιτήσουν στη Β’ και Γ΄ τάξη το σχολικό έτος 2020 – 2021 , θα γίνει υποβάλλοντας την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 18η Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και τη 2η Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59. Την αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωριστεί στο ΠΣ myschool με τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis). (Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/-τριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι,  με τους δικούς τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis), εφόσον είναι καταχωρισμένοι στο ΠΣ myschool (ως  κηδεμόνες του εαυτού τους)). Μέσα στην αίτηση πρέπει να δηλωθεί η επιθυμία να συνεχιστεί η φοίτηση σε ίδιου τύπου σχολείο (Πρότυπο). Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν εδώ.