Πρακτικό Ανάθεσης Πολυήμερης Εκδρομής Γ΄ τάξης στην Ιταλία από 12/11/2018 έως 18/11/2018

ΠΡΑΞΗ 4η /15-10-2018

Στην Πάργα και στο Γραφείο του Γενικού Λυκείου Πάργας σήμερα 15-10-2018 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:45 συνεδρίασε η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών για την πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ Τάξης στην Ιταλία και την επιλογή της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη, η οποία έχει συγκροτηθεί με τη με αρ. 3/10-10-2018 πράξη της Δ/ντριας του ΓΕΛ Πάργας με παρόντα μέλη :

1. Πρόεδρος: Η Δ/ντρια Γκίκα Αγγελική

2. Μέλη: α) Χαμάλογλου Ευφροσύνη ,καθηγήτρια κλ. ΠΕ02 του ΓΕΛ Πάργας β) Παπανικολάου Κλεοπάτρα, καθηγήτρια κλ. ΠΕ02 του ΓΕΛ Πάργας γ) Δέσκα Σωτήριο, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του ΓΕΛ Πάργας δ) Δημόπουλο Αναστάσιο ,εκπρόσωπο των μαθητών του Γ1΄τμήματος ε) Χασανάι Κλαούντια, εκπρόσωπο του Γ2΄τμήματος.

1. Προσφορά του τουριστικού γραφείου «Τravelcon», στα 445 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή) και 520 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή).
  2. Προσφορά του τουριστικού  γραφείου «Boutas Tours» στα 465 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή)
  3. Προσφορά του τουριστικού γραφείου «Papadimas Travel» στα 425 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή),441 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή), στα 451 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή),466 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή) , στα 476 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή) και 486 ευρώ ανά μαθητή (οδική- ακτοπλοϊκή)

Η Επιτροπή έκρινε ότι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά και σύμφωνη με την πρόσκληση που είχε απευθύνει το Γενικό Λύκειο Πάργας, είναι η προσφορά στα 451 ευρώ ανά μαθητή του τουριστικού γραφείου «Papadimas Travel» και αποφασίζει ομόφωνα να αναθέσει σ’ αυτό το τουριστικό γραφείο την εκτέλεση της εκδρομής.

Ενστάσεις από όσους έχουν καταθέσει προσφορές γίνονται δεκτές μέχρι την Τετάρτη 17-10-2018 και ώρα 10:00 στο Γραφείο του ΓΕΛ Πάργας.

Η Πρόεδρος                                                                          Τα μέλη

Γκίκα Αγγελική                                                    1.   Χαμάλογλου Ευφροσύνη

2.  Παπανικολάου Κλεοπάτρα

3.  Δέσκας Σωτήριος